آذربایجان : ماکو

حرکتهای مشکوک رژیم جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان

هفته پیش یکسری اعلامیه ای با امضای حزب حیات آزاد کردستان ـ پژاک، در مناطق مختلف شهر ماکو : ورودی چلوکبابی ملت، ورودی هتل لاله، باجه بلیط فروشی کاخ باغچه جوق یا خانه سردار ماکو ، همچنین پمپ بنزین سه راه هندوار در محور ماکو واقع در سه راهی ایواوغلی در ۷ کیلومتری شهر ـ با عنوان: شهر ماکو، شهر کردها ـ برای همیشه، قرار داده شده بود. محتوی این اطلاعیه بیشتر بمنظور تحریک احساسات شوینیستی، ایجاد تفرقه و دامن زدن به اختلاف بین خلق های آگاه، متعهد و مبارز ترک و کرد صورت گرفته بود. با وجودی که مردم شهر از وجود این اعلامیه با خبر بودند، نیروهای انتظامی هیچ اقدامی مبنی بر جمع آوری آنها بعمل نیاوردند. مردم شهر متفقا بر این عقیده بودند که کار، کار رژیم است و بس.

دسیسه جناح خامنه ای - احمدی نژاد برای تعرض به حریم محافل هنری و ادبی آذربایجان

در محافل هنری و ادبی تبریز شایع است که مسئولان محلی رژیم در آذربایجان در نظر دارند در سطح آذربایجان هنرمندان و اهل قلم را مجبور سازند تا پای نامه ای را امضاء کنند که در آن از «انتخاب» احمدی نژاد به پست ریاست جمهوری حمایت شده است. به قرار اطلاع متن اعلامیه با این مضمون تهیه خواهد شدکه توده های معترض را «مشتی ماجراجو، ارازل اوباش، کوک شده از طرف کشورهای غربی و ...» معرفی نمایند. در همین رابطه گفته می شود اگر هنرمندی از امضاء این نامه امتناع کند، در آینده صدور اجازه برای برگزاری کنسرت و پروانه پخش آثار هنری اش با مشکل جدی روبه رو خواهد شد.

در رابطه با همین شایعه همچنین اضافه می شود که اخیرا برای پیشبرد این سیاست ورشکسته، فرج الله سلحشور ـ کارگردان سریال تلویزیونی یوسف پیامبر ـ که از طرفداران بنام باند خامنه ای ـ احمدی نژاد می باشد به تبریز سفر نموده تا در اجراء این سیاست انجام وظیفه نماید.

تبریز

فشار مالی عوامل جناح خامنه ای ـ احمدی نژاد به بازاریان طرفدار جناح مخالف

از روز دوشنبه ۲۹ ژوئن، بانک ملت شعبه بازار در تبریز بدون اطلاع قبلی، خط اعتباری چند صد میلیون تومانی توافق شده از سالها قبل مربوط به چند تاجر را مسدود کرد. تجاری که خط اعتباری اشان باطل اعلام شده است از فعالین و طرفداران جناح رفسنجانی - موسوی می باشند.

در اجرای این سیاست چندین نفر از مأمورین رژیم (لباس شخصی ها) به تبریز آمده اند و هر از گاهی بعضی از تجار مخالف خامنه ای - احمد نژاد را به مراکز بانکها و یا به محل تجارتخانه های طرفداران باند خود احضار می کنند. مأمورین اعزامی اطلاعات تاکنون ضمن دیدار با چندنفر از تاجرهای جناح مخالف صریحا به آنها گفته اند که خط اعتباری برای مخالفین رهبری نیست و شامل حال شما نمی شود. مأمورین ژیم زمان کوتاهی را تعیین کرده اند تا این قبیل تجار بدهیهای خودرا به بانکها باز گردانند. درحقیقت سردمداران رژیم می کوشند تا از این طریق مخالفین بازاری خود را در تنگنای مالی قراردهند.

سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

۲۴ تیر ۱۳۸۸- ۱۵ جولای ۲۰۰۹