رژیم جمهوری اسلامی ایران از گفتگوباغرب استقبال می کند

برطبق گزارش خبر گزاریهای رسمی غرب : روز چهارشنبه گذشته، ۶ قدرت بزرگ به منظور شرکت در مذاکرات رودررو در مورد برنامه هسته ای از رژیم ایران دعوت به عمل آوردند. به گزارش درهمین رابطه خبرگزاری ایسنا نوشته است ،« سعید جلیلی دبیر کل شورای عالی امنیت ملی اظهار داشته که ایران مشتاقانه از مذاکرات با قدرت های بزرگ و شرکت در مذاکرات پیرامون برنامه ای هسته ای استقبال می کند».

کشورهای ۱+۵ شامل (آمریکا ـ چین ـ فرانسه ـ انگلیس ـ روسیه و آلمان) سه شنبه گذشته خبر دادند که از رژیمحاکم برایران دعوت خواهند کرد تا در یک دیدار مستقیم با هدف مذاکره بر سر برنامه هسته ای حضور یابد.

به نوشته ایسنا، خاویر سولانا مسئول امور خارجی اتحادیه اروپا پاسخ این دعوت را طی یک گفتگوی تلفنی با سعید جلیلی دریافت کرده است. علاوه بر آن جلیلی گفته است که بیانیه ای از سوی رژیم ایران «در پاسخ به بیانیه» گروه ۶ منتشر خواهد شد.

دعوت از رژیم جمهوری اسلامی ایران در راستای ظن و گمانی است که غربی ها نسبت به رژیم ایران مبنی بر ساخت بمب اتمی دارند.

به دنبال دستگیری چهارعامل رژیم جمهوری اسلامی ایران در مصرو اعتراف به جاسوسی، یک وزیر اسرائیلی خواستار قتل رهبر حزب الله لبنان شد

پس از دستگیری ۴۹ نفر منتسب به حزب الله لبتان که مظنون به تلاش برای انجام حملات نظامی در مصرمی باشند، چهار نفر از پاسداران رژیم نیز شناسایی و دستگیر شده اند.درهمین رابطه رژیم اسرائیل درصدد انتقام از حزب الله لبنان بر آمده است. وزیر حمل و نقل اسرائیل خطاب به حسن نصرالله، او را رهبر یک «سازمان تروریستی» خواند.

Israel Katz که از نزدیکان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل می باشد، روز یکشنبه ۱۲ آوریل در گفتگو با رادیو ارتش، خواستار از میان برداشته شدن حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان گردید. این وزیر اسرائیلی گفت «نصرالله سزاوار مرگ است و من امیدوارم کسانی که (در اسرائیل) می دانند با او چه بکنند وارد عمل شوند و حق او را کف دستش بگذارند».

این اولین اظهارنظر در مورد حزب الله لبنان است که از سوی یک وزیر دولت راستگرای بنیامین نتانیاهو مطرح می شود

رهبر حزب راستگرای بیت نو به جورج میشل نماینده آمریکا گفت مباحث قبلی سالهای گذشته با نظارت آمریکا را قبول ندارد

وزیر امور خارجه اسرائیل Avidgar Liebermann که روز پنجشنبه برای اولین بار با نماینده اعزامی آمریکا جورج میچل دیدار می کند، اعلام کرد که کشورش باید روشی بکار گیرد تا بتواند با فلسطینیان به صلح برسد.در جریان این دیدار، نماینده باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای حل و فصل مسائل خاورمیانه، به نوبه خود حمایت قاطع واشنگتن از تشکیل دولت مستقل فلسطینی را تکرار کرد. در همین رابطه لیبرمن رهبر حزب دست راستی افراطی اسرائیل (بیت نو) پس از به قدرت رسیدن در ماه گذشته، به صراحت عنوان کرد مباحثاتی که در طی سالهای گذشته با نظارت آمریکا صورت گرفته دیگر اعتبار ندارد و اعلام کرد که وی مخالف دادن امتیاز به فلسطینی ها می باشد.

ماموران سازمان سیا که مرتکب شکنجه شده اند تحت تعقیب قضایی قرارنخواهند گرفت ؟

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد کارکنان سازمان سیا که در جریان بازجویی های خود به انواع شکنجه هایی توسل جسته اند که دولت بوش آنها را مجاز می دانسته، تحت تعقیب قضایی قرار نخواهند گرفت». کاخ سفید نیزدر یک بیانیه و یک نامه جداگانه به کارکنان ماموران سیا خاطرنشان کرده است که «ما یک صفحه تاریک و دردآور تاریخ خود را پشت سر گذاشته ایم»، اما «چیزی عاید ما نخواهد شد اگر بخواهیم وقت و انرژی» خود را بخاطر اعمالی که در گذشته صورت گرفته صرف کنیم.

از سوی دیگر وزیر دادگستری آمریکا، اریک هولدر، در این باره به نوبه خود اظهار عقیده کرد «غیرمنصفانه است تحت تعقیب قرار دادن مردان و زنانی که برای دفاع از آمریکا از ابزاری استفاده کرده اند که جواز استفاده از این ابزار در زمان دولت قبلی و از بالا صادر شده بود». در ادامه دستورات اوباما از این پس مأمورین سیا حق ندارند سر متهمین را زیر آب فروبرند. همچنین شکنجه هایی نظیر حالتهای دشوار بدنی ، عریان کردن آنها در سلولهای سرد و ضرب وشتم و غذا ندادن به متهمین و بی خوابی دادن را ممنوع کرده است .

بدون شک اینگونه اقدامات اوباما مثبت ارزیابی می شود امابه نظر می رسد آقای اوباما در ازاء این دستوربجا درنظردارد باسازشهای پشت پرده ، نظیربندو بست با رژیم جمهوری اسلامی ایران خیلی آرام سر ملتها را زیر آب فروبرد!