احداث پایگاه نظامی فرانسه در ابوظبی و مرز ایران

پس از ۵۰ سال ، اولین پایگاه نظامی فرانسه در خارج از مرزهای این کشور در جوار مرز ایران احداث شده است. نیکلای سرکوزی در مصاحبه ای که با مجله «دیپلماسی» به عمل آورده است می گوید « فرانسه قصد دارد در برقراری ثبات در این منطقه برای توازن بین المللی فعالانه شرکت کند». درهمین رابطه یکی دیگر از دیپلماتهای عالیرتبه فرانسوی گفته است «فرانسه نمی تواند نسبت به جاه طلبی های ایران در عرصه برنامه هسته ای نظامی بی تفاوت بماند»

از سوی دیگر کاخ الیزه اعلام کرده است حضور نظامی فرانسه توام با تجدید قرارداد دفاعی با ابوظبی خواهد بود. قرارداد حضور نظامی فرانسه در ابوظبی درسال ۱۹۹۵ بین دو کشور منعقد گردیده است. مقامات نظامی فرانسه اعلام کرده اند « اگر ایران به ابوظبی حمله کند ، مثل این است که به ما حمله کرده است»

پایگاه جدید، که خبر تاسیس آن در ژانویه ۲۰۰۸ در جریان آخرین دیدار رئیس دولت فرانسه از امارات اعلام شده بود، «کمپ صلح» نامگذاری شده است. این پایگاه شامل یک پایگاه دریایی در بندر ابوظبی می باشد که در آن نیروی هوایی امارات (Al-Dhafra) نیز حضور دارد. در این پایگاه سه فروند هواپیمای جنگی موضع می گیرند و یک کمپ آموزشی نیروی زمینی ایجاد می شود.

پس از استقلال آخرین مستعمره های آفریقایی، این اولین پایگاه نظامی فرانسوی در دنیا و در عین حال اولین پایگاه نظامی این کشور در خارج از آفریقا به حساب می آید.

سرژ و الیویه داسو، نمایندگان مجلس و در عین حال تولید کنندگان هواپیمای جنگنده رافائل در ردیف اولین افراد منعقد کننده قرارداد با ابوظبی می باشند. جنگنده های رافائل برای ارتش امارات جالب است و چند فروند از آنها در این پایگاه هوایی موضع خواهند گرفت.

آمریکا کماکان بودجه های سرسام آور برای ادامه جنگ در عراق و افغانستان تصویب می کند

برطبق خبرهایی که از جانب خبرگزاریهای رسمی منتشر شده است ، مجلس نمایندگان (کنگره)آمریکا مبلغ ۹۷ میلیارد دلار به جنگ افغانستان و عراق اخصاص داده است. این مبلغ معادل ۷۱ میلیارد یورو می باشد که بعنوان هزینه های دیپلماتیک و نظامی برای ادامه جنگ در کشورهای عراق و افغانستان در نظر گرفته شده است.

بودجه مذکور با رأی موافق ۳۶۸ نفردر برابر ۶۰ مخالف به تصویب کنگره آمریکا رسیده است. آراء بالای نمایندگان کنگره ثابت می کند که هر دوجناح جمهوریخواه و دمکرات خواهان ادامه جنگ می باشند.

درحالیکه تقاضای اوباما از کنگره مبلغ ۸۵ میلیارد دلار برای تداوم جنگ در دوکشور یادشده بوده است، نمایندگاه کنگره مبلغ ۱۲ میلیارد دلار به تقاضای اوباما اضافه کرده اند.

آیا رژیم اسرائیل خانه سازی در کرانه غربی را متوقف خواهد کرد؟

طی هفته گذشته چندین بار باراک اوباما وخانم هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا با صراحت از اسرائیل درخواست کرده اند تا روند شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی را متوقف کند. مسئولین اسرائیلی تاکنون نسبت به این خواسته با صراحت مخالفت نشان داده اند. علی رغم اظهارات پی درپی اسرائیلی ها، اما وزیر خارجه آمریکا باردیگر اعلام داشت : هفته گذشته باراک اوباما به روشنی به بنیامین ننتانیاهو گفته است که توقف شهرک سازی در کرانه غربی یک ضرورت برای پیشبرد امر صلح می باشد. علاوه براین آمریکا تأکید دارد تشکیل دولت فلسطین در جوار اسرائیل تنها راه پایان دادن به جنگ اسرائیل و فلسطین است.

آمار و ارقام منتشرشده پیرامون دامه شهرک سازی درسرزمین فلسطین نشان می دهد که اسرائیلی ها به بهانه اجازه خرید خانه در نزدیک والدین خود و یا با احداث مکانهایی بااستفاده از خانه های پیش ساخته ، بطور دائم سرزمینهای فلسطینی هارا به تصرف خود درمی آورند.A.C.P- Postfach 12 02 06-60115 Frankfurt am Main-Germany-Fax: 00-49-221-170 490 21