تبریز} دانشگاه تبریز- روزسه شنبه به دانشگاه تبریز ابلاغ شد که دانشگاه به مدت یکماه تعطیل خواهد بود.این تصمیم بخاطر جلوگیری از تجمع دانشجویان و هراسی است که رژیم از مردم درسر دارد.هم زمان با اعلام این خبر دانشجویان را محاصره کردند تا آنها دست به اقدامی نزنند. دانشجویانی که محاصره شده بودند شعار می دادند:

سید علی پینوشه ، ایران شیلی نمی شه . بر روی باندرول بزرگی که توسط دانشجویان تهیه شده است نوشته شده ما دانشگاه را ترک نمی کنیم. رئیس دانشگاه اعلام کرده است از وقتی که دانشگاه تعطیل شود ما هیچگونه مسئولیتی نداریم، اگر چه قبل از تعطیل شدن نیز کاری بر علیه سرکوبگران رژیم نتوانست انجام دهد.

در چهارراه آبرسان همه روزه جمعیت زیادی بعنوان اعتراض جمع می شوند. نیروهای بسیج و پاسداران نیز در اطراف حضور دارند و منتظرند تا در صورت به حرکت در آمدن جمعیت و شروع شعار دادن دخالت کنند.

طی روزهای گذشته چندین نفر از عناصر فعال جناحهای مخالف رژیم شناسایی و دستگیر شدند. جمعیتی که در چهارراه آبرسان گرد می آیدصحبت از اعتصاب عمومی می کنند اما هنوز تاریخ دقیقی تعیین نشده است.

درتبریز در اکثر محلات کافه اینترنت وجود دارد. مردم برای ارتباط گیری(چت کردن) از کافه ها استفاده می کنند. اخیرا برای اینگونه تماسها اگر از خط خصوصی در خانه استفاده کنیم پیامها رد می شود ولی از کافه اینترنت ها هیچ پیامی رد نمی شود. این ترفند برای این است که افراد زیادی می روند کافه پیامها را ردوبدل می کنند و تا رژیم بخواهد کنترل کند و بیاید محل، مردم از آنجا دور شدند، درحالیکه اگر از خانه باشد ضمن کنترل به راحتی اقدام به دستگیری اشخاص می نماید.

شیراز} بدنبال حوادث ودرگیریهای گسترده روزهای گذشته در شیراز، نیروهای پلیس وبسیج درحالت آماده باش کامل به سر می برند. سه روز پیش هنگام درگیری بین مردم ودانشجویان از یکطرف و نیروهای پلیس و لباس شخصی ها از سوی دیگر، نیروهای سرکوبگر رژیم وارد دانشگاه شدند. بدنبال این واقعه اساتید دانشگاه دست به اعتراض زدند واعلام کردند نیروهای پلیس نسبت به دانشگاه هتک حرمت کرده اند و باید از این رویه تجاوزگری دست بردارند. مسئولین دانشگاه با صدور بیانیه ای علیه نیروهای انتظامی خواستار رسیدگی به این تجاوز آشکار گردیده اند. درادامه اعتراضات، جمعی از مسئولین دانشگاه از دادستان خواسته اند که هرچه زودتر بازداشت شدگان آزاد شوند. ظاهرا دادستان رژیم در شیراز در پاسخ به اساتید دانشگاه گفته است ، تابرآورد نهایی میزان خسارت سه شب کامل نشود دانشجویان در بازداشت خواهند ماند.

سیستان و بلوچستان} همزمان با اعتراضات گسترده مردمی در تهران ، رشت ، تبریز، اصفهان ، شیراز و سایر شهرهای بزرگ ایران ، درسیستان و بلوچستان نیزمردم دست به تظاهرات و راهپیمائی زدند. دانشجویان دانشگاه سیستان وبلوچستان در اعتراض به کشتار مردم و دانشجویان در تهران، روز ۲۶ خرداد درزاهدان دست به راهپیمائی زدند و به شعاردادن پرداختند. آنها فریاد می زدند: مرگ بر دیکتاتور چه شاه باشه چه دکتر ، مرگ بر طالبان چه در کابل چه تهران، زنده باد آزادی ، دانشجوی می میرد ذلت نمی پذیرد. هنگام شعاردادن دانشجویان مردم شهر نیز به دانشجویان پیوستند و با تکرار شعارها به اعتراضات گسترده تری علیه سران رژیم دامن زدند. قرارشد دانشجویان از دیروز بعنوان ادامه اعتراضات دست به اعتصاب غذا بزنند.

اصفهان} بدنبال تظاهرات گسترده مردم اصفهان در روزهای گذشته برعلیه تقلب آشکار جناح خامنه ای - احمدی نژاد، نیروهای پلیس و سپاه همچنان در حالت آماده باش به سر می برند. هرکدام از افراد جناح مخالف احمدی نژاد که در اصفهان سخنرانی می کنند، مردم درآن شرکت فعالی می نمایند. درواقع مردم دنبال فرصتی هستند تا خشم نهفته خودرا بر علیه رژیم جمهوری اسلامی ایران بیان کنند. در مراسمی که دیروز بمناسبت شهدای اخیر در اصفهان برگذارشدباردیگر لباس شخصی ها هجوم وحشیانه ای به جمعیت تظاهرکننده آوردند. درگیری حوالی چهارراه حکیم نظامی بوقع پیوست. طی روزهای گذشته معلوم شده است که تنی چند از دانشجویان فعال را ربوده اند و درخانه های مخفی آنان را شکنجه کرده سپس در نقاط دوردست شهر رها کرده اند. این رویه در شهرهای شمال ایران نیز چندین بار اتفاق افتاده است. در یورش دیروز لباس شخصی ها از شمشیر، قمه ، چاقو ، زنجیر، چوب ، چماق و باطوم استفاده می کردند. رفیق گزارش دهنده نوشته : صحنه بسیار دلخراشی بود وقتی که باچشم خود می دیدی که چگونه زن ومرد ، پیر وجوان وحتی نوجوانان آماج حملات وحشیانه قمه بدستان قرار گرفته اندو درهمانحال عده دیگری شمشیر به دور سر خود می چرخانند تا برفرق انسان دیگری فرود آورند.

تهران} علی رغم تهدیدهای امروز خامنه ای در نماز جمعه ، امشب باردیگر جمعیت عظیمی در خیابانها وپشت بامهای تهران دست به اعتراض زدند. فردا نیز قرار است مانند روزهای قبل، چه بسا بیشتر ازچندروز گذشته توده های مردم به خیابانهابیایند تا فریاد اعتراض خودرا علیه خفقان موجود سردهند. امروز هنگام برگزاری نماز جمعه عده ای بسیجی دراطراف محل گمارده شده بودند که برحسب وظیفه هراز گاهی عربده کشی می کردند و با فریادهای ناهنجار درصدد بودند صدای خودرا به گوش رهبر برسانند. درهمان حال عده دیگری از بسیجیان درمحل برگزاری نماز، اطراف رهبر بودند تا هنگامیکه وی مصیبت آخررا می خواند و برای اغوای مردم، بدن ناقص و وجود شرارت آمیزش را ارزانی می کند، آنها مویه سردهند.

سنندج} از سنندج گزارش رسیده است در جریان تظاهرات و درگیری سه روز پیش در این شهر سه نفر به سختی مجروح شدند. به قرار اطلاع یکی از مجروحین درگذشته است و از سرنوشت دو زخمی دیگر خبری در دست نیست. اعتراضات در این شهرمانند سایر شهرهای مرکزی ایران ادامه داردو پلیس ضدشورش در اطراف مراکز دولتی و اکثر خیابانهای شهر دیده می شود.