خیزش سراسری مردم ایران برعلیه کودتای جناح خامنه ای - احمدی نژاد


بدنبال اعتراضات گسترده توده های مردم برعلیه جابجائی آراء روز ۲۲ خرداد، طرح کودتای جناح خامنه ای - احمدی نژاد ابعاد وسیعتری بخود گرفته است . طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از یکصد تن ازطرفداران میرحسین موسوی و سایر جناحها دستگیرشده اند.میرحسین موسوی و کروبی نیز در ساعتهای اولیه دیروز دستگیر ولی خبرهای بعدی حاکی از آن است که این دو پس از دستگیری در حصر خانگی قرارگرفته اند.

هم اکنون ساعت ۹ شب به وقت ایران ، اکثرمردم در بالای پشت بام رفته اند و با فریاد الله اکبر فریاد اعتراض خودرا برعلیه جناح خامنه ای - احمدی نژاد سر داده اند.این فریاد ها هنوز ادامه دارد و مانند شب گذشته مردم پس از پائین آمدن از پشت بامها به خیابانها خواهند رفت تا اعتراضات خودرا ادامه دهند

بخشی از گزارشات رفقایی که خود در اعتراضات ۲۴ ساعت گذشته حضورداشته اند به قرار زیر است:

تهران} بعد از ظهرامروز ۲۴ خرداد هنگام تظاهرات مردم در خیابان میرداماد تعداد زیادی موتور سواربه تظاهرکنندگان حمله کردند و با قمه عده ای رامجروح کردند. قمه کشها به هیچکس ترحمی نداشتند وبا یورش وحشیانه به زنان ، دختران و مردانیکه در حال شعاردادن بودند، عده ای را به سختی مجروح ساختند. تظاهرکنندگانیکه زخم عمیق برداشته بودندبه حال خود رها می شدند. بارها تظاهرکنندگان به قصد نجات مجروحین شتافتند ولی عده بیشتری از آنها قمه خوردند. موتورسواران به قصدوارد کردن قمه تا اطراف حسینیه ارشاد تظاهرکنندگان را دنبال کردند.

تبریز} بعد از ظهر دیروز حدود ساعت ۶ جمعیتی قریب چندهزار نفر در چهارراه آبرسان شعارهایی را برعلیه خامنه ای و احمدی سردادند. آنها موسوی را برنده انتخابات می دانستند و از سران رژیم می خواستند آراء مردم را بپذیرند.آنها شعار می دادند:

اولوم وار- دوندی یوخ که معادل فارسی آن می شود: مرگ آری ، ذلت نه (یامرگ یا رهایی). پس از طی مسافت کوتاهی پاسداران به جمعیت حمله ورشدند که در اثر تیراندازی پاسداران سه تن به سختی مجروح شدند. یکی از مجروحین بدست پاسداران افتاد و ۲ تن دیگر توسط مردم نجات یافتندو جمعیت آنهارا باخود برای معالجه به محل نامعلومی انتقال دادند. تظاهرات تاپاسی از شب ادامه داشت. صبح امروز ۲۴ خرداد هنگامیکه مردم ازخانه بیرون آمدند با نیروهای انتظامی در تمام خیابانها مواجه گردیدند. قسمت عمده پاسداران پارکینگ هتل گسترش را محل تجمع و ستاد خود قرار داده و عده دیگری از آنها در کارگاه متروی تبریز مستقر شده اند.

درهمین زمان ، اوائل بعد ازظهرحدود ۷۰۰ تن از طرفداران احمدی نژاد با حمایت سپاه شعارهایی را مبنی بر جشن پیروزی سردادند که با تمسخر مردم تبریز روبروشدند.

دادستان تبریز امروز صبح مسئول شبکه العربیه را که ظاهرا خبرهایی را از این شهر به خارج مخابره کرده بود به محل استقرار دادستانی در ساختمان سپاه پاسداران تبریز احضار کرد. قرار است تظاهرات عظیمی از سوی مردم تبریز برعلیه کودتاچیان برگزار شود ولی هنوز روز و محل دقیق آن تعیین نشده است.

هم اکنون اتومبیل هایی که قصد ورود به تبریز را دارند در محل پلیس راه قبل از شهر متوقف می شوند. مردم باید ساعتها در نوبت بمانند تا پاسداران پس از بازرسی اتومبیل اجازه عبوربدهند.

ارومیه } دیروز جمعیت زیادی که اکثر آنهارا طرفداران موسوی تشکیل می دادند در خیابان امام و خیام به تظاهرات دست زدند. آنها برعلیه احمدی نژاد شعار می دادند که بطور ناگهانی مورد هجوم پاسداران قرار گرفتند. جمعیت تظاهر کننده حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر تخمین زده می شد. این تجمع در اطراف دانشگاه و خیابان استادان بود.

مراغه } دیروز حدود ۷بعد ازظهرجمعیتی بعنوان اعتراض بر علیه خامنه ای - احمدی نژاد در میدان مسلم این شهرگرد آمدند. پس از چندی نیروهای انتظامی به جمعیت حمله کردند وبا هجوم به آنها تظاهرکنندگان را متفرق کردند.

مرند} بیش از ۸۵ درصد از شرکت کنندگان در انتخابات، در این شهر به میرحسین موسوی رأی داده اند. هم اکنون در تمام اتومبیل ها وخانه ها عکس موسوی چسبانده شده و مردم یکپارچه بر علیه جناح کودتائی احمدی نژاد بر خاسته اند.

اهر} مردم شهر درحال اعتراض به نتایج اعلام شده انتخابات به سر می برند. دیروز به دستور دادستانی اهر ستاد کروبی را لاک ومهر کردند. ستاد میرحسین موسوی هنوز بازاست. به احتمال زیاد رژیم نگران است اگر بخواهد ستاد موسوی را ببندد، درگیریهادر این شهر فزونی خواهد یافت.

شهرکلیبر} این شهر که قلعه بابک خرم دین در مجاورت آن قرار دارد هم اکنون دست خوش اعتراضات گسترده برعلیه احمدی نژاد و حامیان وی می باشد. دراین شهریک دانشگاه آزاد وجود دارد. دانشگاه برای اسکان دانشجویان ساختمانی را اجاره کرده است. دیشب سپاه پاسداران این ساختمان را به محاصره درآورد و اجازه نمی دهند هیچ دانشجویی از ساختمان خارج شود. هم اکنون دانشجویان در این محل همانند زندانی در اسارت پاسداران می باشند.

شیراز} بعد از ظهرامروز در خیابان علم شیراز تظاهراتی برعلیه رژیم صورت گرفت. نیروهای انتظامی به محل آمده و سعی دارند از حرکت تظاهرکنندگان جلوگیری کنند. تازمان ارسال این گزارش جمعیت هنوز در حال شعاردادن است واز درگیری و اتفاقات بعدی خبری دردست نیست.

دیروز ظهر در خوابگاه ارم (محل خوابگاه دانشجویان شیراز) در اعتراض به تقلب خامنه ای - احمدی نژادتظاهراتی صورت گرفت که تا ساعت ۴ صبح ادامه داشت. نیروهای انتظامی به تظاهر کنندگان حمله ور شدندو عده ای را دستگیر کردند. همچنین تظاهراتی در چهارراه سینما سعدی ، ملاصدرا و خیابان قصر دشت صورت گرفت که درجریان زد وخورد با پلیس مردم به بانک صادرات حمله کردندو شیشه های بانک در خیابان قصر دشت را شکستند. این تظاهرات نیز با تیراندازی و هجوم پلیس بطور موقت پراکنده شد.

اصفهان} دیروز در شهر اصفهان از ساعت ۶ بعداز ظهر تظاهراتی از محل سی و سه پل تا دروازه شیراز برگزارشد. شعارهایی که سر داده شداز این قراربود:

مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی ، اتل متل توتوله ، دیکتاتور کوتوله و چندین شعار دیگر برعلیه کل نظام جمهوری اسلامی ایران، خامنه ای و احمدی نژاد.

اتومبیل هایی که از محل تظاهرات می گذشتند عموما به نشانه همبستگی با تظاهر کنندگان بوق می زدند. بعضی از آنها با پائین کشیدن شیشه شعارهای تظاهر کنندگان را تکرار می کردند.پس ازچندی بین تظاهر کنندگان و نیروهای انتظامی درگیری شد. در این درگیری سه موتورسیکلت پلیس و یک اتوبوس به آتش کشیده شد. در همین مسیر عکسهای زیادی از احمدی نژاد و خامنه ای را نیز مردم آتش می زدند.

در دروازه شیراز نیروهای انتظامی به تظاهرکنندگان حمله کردند و ضمن تیراندازی با ضرب وشتم تظاهر کنندگان را پراکنده کردند. تعداد زیادی دستگیر و عده ای هم مجروح شدند. مردم کماکان در صحنه حضور دارند و نیروهای انتظامی در حال تقویت خود می باشند.


سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

۲۴خرداد ۱۳۸۸- ۱۴ ژوئن ۲۰۰۹


A.C.P- Postfach 12 02 06-60115 Frankfurt am Main-Germany-

Fax: 00-49-221-170 490 21

Web Site: http://www.iranian-fedaii

E-Mail: organisation@iranian-fedaii.de